red rock casino movies

best pokies games australia athletes

Merhaba! Ben Sudehan.

sudehan1

Bundan bir hafta öncesine kadar “Merhaba Deutschland – Hallo Türkiye” programıyla Almanya’da değişim öğrencisi olarak bulunuyordum. Şimdide sizlerle değişimimin ilk gününe gidiyorum. İlk defa uçağa binecek ve ilk defa yurtdışına çıkacaktım. Bilmediğim coğrafyaların üzerinden uçarak Bremen’ e gelmiştim. Caddeleriyle, sokaklarıyla, binalarıyla, havasıyla bile bir başka ve farklı olan bir yerdeydim. Gözlerimi dört açıp, o havayı içime çekerek her yeri keşfetmek istiyordum. YFU’ nun bana kattığı en güzel duygulardan birisini işte o an hissetmiştim; merak. Çevreme, insanlara, konuşulan dile inanılmaz derecede merakım artmıştı. Merak duygumla keşfettiğim yabancı bir yer bana yabancı gelmiyordu artık. Burası benim hayallerimin alanı, burada kendimi geliştirmem için, yeni bir kültürü ve dili tanımam için pek çok fırsat var diyerek hayal bahçemde sınırsız oyunlar oynamaya başladım. Bu sırada yeni insanlarla samimi dostluklar kurdum.

sudehan2

Bir fotoğraf karesine koskocaman gülücükler sığdırdık YFU sayesinde.
Gönüllü annem benim almaya geldiğinde yeni bir ailem olmaya başladığının farkına varıyordum. Yeni bir evde ve yeni bir aileyle birlikte kalmaya başlamıştım. Her günümüz dolu dolu geçiyor ve akşam yemeklerindeki sohbetler apayrı şeyler katıyordu bana. Farklı dillere sahip olsak da anlaşmak için her türlü yolu deniyor ve çabalıyorduk. İşte o zaman gönüllü ailem benim için ikinci ailem olmuştu. Değişimin kazandırdığı bir diğer şey yeni bir aile idi. Alman kültürüne ait olan her şeyi yaşıyor ve tanıyordum. Gerek yeni ailem ve gerekse YFU ekibindeki arkadaşlarımla yaptığımız etkinlikler unutulmazdı.

sudehan3

Düşmekten korkmayıp yeni şeyler denemeyi YFU sayesinde tattım. Böylelikle değişim benim için daha kolay ve daha eğlenceli hale geldi.

sudehan4

Farklılıkların bir araya gelmesiyle ortaya çıkan gökkuşağında bir renk olmak çok güzeldi.
Bu kadar anlamlı ve değerli anları yaşarken bize her zaman yardımcı olan grup liderlerimize teşekkür ediyorum. Şunu söylemeliyim ki her şeyden önemlisi YFU sayesinde yaptığımız etkinlikler bana derin manevi duygular kattı. Bu kadar çok anı bu kadar çok duyguyu sadece iki haftada yaşadığıma inanamamakla birlikte bir yıllık değişimi iki haftada yaşayarak anlamlı ve faydalı tecrübeler edindim. Hayatımda sahip olduğum ve baktığım pencerelere yenileri eklendi ve yeni bakış açılarına sahip oldum. Şimdi yapacağım ilk şey YFU Gönüllüsü olmak çünkü ben artık sadece bir değişim öğrencisi değil YFU ailesinden biriyim. Kısa sürede büyük şeyler yaşatan YFU’ ya sonsuz teşekkürler…

No comments yet.

Leave a Reply