http://blog.yfu-turkey.org/slot-machine-app-with-bonus-games-download-android/

gambling debt australia

”Merhaba Deutschland – Hallo Türkiye” programının Almanya ayağı 24 Ocak – 6 Şubat 2016 tarihinde tamamlandı. Katılımcılarımızdan Elvin Tuncel’in ağzından tecrübelerini dinliyoruz:

Merhaba!

Adım Elvin. Çok değil 4 gün öncesine kadar YFU sayesinde Almanya’daydım. Geriye dönüp baktığımda orada sadece 2 hafta geçirdiğime inanamıyorum. Yaşadığım deneyimi ve kazandığım değerleri, arkadaşlıkları düşündüğüm zaman sürenin kısalığına şaşırıyorum. Benim katıldığım “Merhaba Deutschland – Hallo Türkiye” programı 1 yıllık uzun YFU programının mini versiyonu gibiydi. Gitmeden önce kafamda fazlasıyla endişe ve korku vardı. Anne ve babamdan hiç ayrı kalmamış ve daha önce yurtdışına çıkmamış biri olarak haklıydım da. Ama burası öyle bir ortam ki kendimi yalnız hissetmeme bile zaman kalmadı diyebilirim.

IMG-20160202-WA0055

Grubumdaki yaş ortalamasının 15 olmasından dolayı büyük bir sorumluluk gerekiyordu ve üstesinden çok iyi gelindiğini düşünüyorum. Bize sadece yeni kültürler, yeni insanlar göstermek dışında unutulmaz dostluklar da kazandırdı. Belki böyle bir grupla denk gelmem benim şansım, emin değilim ama grup liderlerimiz de dahil olmak üzere inanılmaz iyi anlaştık. Asla unutmayacağım zamanlar geçirdim. Özgüvenim arttı ve kendime yeni hedefler edindim. Bunların hepsi de küçücük iki haftanın ardından gelişti.

IMG-20160207-WA0027

Buraya seçilmeden önce kendi ülkemi değerlendirmek, eleştirmek için diğer ülkeleri görmem gerektiğini söylemiştim. Bunu artık yapabildiğim için mutluydum. Bundan sonraki planlarım listesinin ilk sırasında YFU Gönüllüsü olmak geliyor. Bunun bir parçası olan, bana bunu yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum. Hayatıma değişik bir bakış açısı kattılar.

No comments yet.

Leave a Reply