Article

İsveç’te bir gönüllü: İrem’in izlenimleri

Genç Gelişim Derneği gönüllülerimizden İrem, yedi aydır YFU İsveç ofisinde gönüllü olarak çalışıyor. Yaklaşık üç ay sonra Türkiye’ye dönecek olan İrem, İsveç’ten izlenimlerini bizlerle paylaşıyor…

“Merhaba, Ben İrem. YFU İsveç‘te 2013 EVS (AGH-Avrupa Gönüllü Hizmeti) gönüllüsüyüm.

On aylık bir proje olan “Coloured Glasses” için YFU İsveç ofisinde çalışıyorum ve Stockholm’de tıpkı bir değişim öğrencisi gibi aile yanında kalıyorum. Bu sayede İsveç kültürünü yakından tanıma şansım oluyor.

Çok sıcakkanlı yardımsever bir aile, neredeyse hiç yabancılık çekmedim. Ben ve çalışma arkadaşım Estonyalı diğer EVS gönüllüsü, projemiz için İsveç’in birçok şehrindeki liselerde atölyeler düzenliyor ve geri kalan zamanda ofiste çalışıyoruz. Zamanımızın neredeyse tamamı birlikte geçiyor. Sadece çalışma arkadaşı değil, aynı zamanda çok iyi arkadaş olduk ki bu çalışmamızı daha verimli ve eğlenceli hale getiriyor.

Yedi aydır buradayım. Projemin yakında bitecek olması gerçekten çok üzücü geliyor fakat geri döndüğümde birçok yeni şey denemiş, yeni bir kültür öğrenmiş, hayata karşı yeni bir bakış açısı kazanmış ve büyümüş biri olarak döneceğim!

Bu EVS projesine katılmak aldığım en doğru kararlardan biriydi! Teşekkürler Genç Gelişim Derneği, YFU Türkiye ve YFU İsveç…”

Biz de sana teşekkür ederiz sevgili İrem!

No comments yet.

Leave a Reply