http://blog.yfu-turkey.org/wheeling-island-casino/

Ülkenizi seçerken burs fırsatlarını unutmayın

 

YFU değişim öğrencisi olmaya karar verdiğinizde Şili’den Avustralya’ya ve Danimarka’ya, dünyanın dört bir yanına dağılmış 19 ülkeye gidebileceğinizi biliyor musunuz?

YFU Türkiye olarak, YFU Değişim Programları’nın 19 ülkedeki kuruluşu ile anlaşmamız bulunuyor. Bu sayı, sizlerden gelen ilgiye göre her dönem yeniden belirleniyor. Sizler de, listemizde olmayan ülkelerle ilgili taleplerinizi YFU Türkiye ofisine bildirerek yeni programların açılmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Program ücretleri, özellikle ulaşım ve sigorta göz önünde bulundurularak, ülkeye göre değişir. Bu nedenle, seçmek istediğiniz ülkenin program ücreti seçiminizi etkileyebilecektir.

Önümüzdeki sene için 25 burs sizleri bekliyor

Bunun yanında, sınırlı sayıda da olsa bazı ülkelere kısmi burs olanağı bulunuyor. Ekonomik açıdan sizi rahatlatabilecek bu burslardan yararlanmak üzere, kısmi burs olanağı olan ülkelerden birini seçmeyi düşünebilirsiniz. Önümüzdeki döneme yönelik, çoğu Almanya için olmak üzere 25 burs sizleri bekliyor.

Burslarımız YFU Değişim Programları’na katılacak öğrencilere yönelik olup, sadece 1 yıllık değişim programlarına katılacak öğrencilere sunuluyor. Her bir öğrencinin en fazla tek bir burs olanağından yararlanabileceğini de unutmayın.

Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler ön kayıt işlemlerinden sonra görüşmeleri sırasında taleplerini iletmelidirler. Daha sonra, dolduracakları burs başvuru formu YFU Burs Komitesi tarafından incelenerek, burs almaya hak kazanıp kazanmadıkları kendilerine bildirilecektir.

2012-13 program yılı için burs olanakları

Danimarka, yüzde 40 Program Bursu ve yüzde 8 Katılımı Kolaylaştırma Bursu

Macaristan, yüzde 40 Program Bursu

Almanya, yüzde 50 Program Bursu

No comments yet.

Leave a Reply