http://blog.yfu-turkey.org/online-slots-bonus-codes-eingeben-android/

Kimler YFU öğrencisi olabilir?

2011-2012 öğrenim dönemi için başvurular alınmaya başlandı. 31 Aralık’a kadar erken başvuru yapanlar istedikleri ülkede yer bulma, programlara kabul edilme ve katılma şansını yükselterek YFU öğrencisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bir kısım öğrenci ve velinin de YFU değişim öğrencisi olmak için nelerin gerektiği konusunda kafalarında birtakım soru işaretleri var mutlaka. Size yardımcı olmak için derlediğimiz bilgilere göz attıktan sonra kararınızı net olarak verebileceğinizi umuyoruz.

Yaş aralığı ne olmalı?

YFU değişim programları 15-18 yaş grubundaki öğrencileri kapsar. Yaş sınırlarıyla ilgili farklı uygulamalar ve ayrıcalıklar olabilir. Bu konuda gitmek istediğiniz ülkeye özel bilgi almak için YFU Türkiye ofisine ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Eğitim kriteri nedir?

YFU değişim öğrencilerinin lise düzeyinde eğitim görüyor olması gerekir. Değişim programlarına katılacak potansiyel öğrencilerin genel olarak başarılı bir okul performansının olması, okula ve okulla bağlantılı etkinliklere yönelik sorumluluk göstermesi de önemli bir kriterdir.

Sağlık durumu dikkate alınır mı?

YFU değişim programına katılacak gençlerin bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı olmaları gerekir. Değişim programındaki temel etkinliklere katılmalarına engel olacak bir rahatsızlıkları bulunmamalıdır ve değişim programına katılacak ve tamamlayacak olgunlukta olmaları gerekir.

Bu kriterler sağlandı, seçim süreci nasıl olur?

Yukarıdaki koşulları sağlayan her öğrenci YFU değişim öğrencisi olmak için başvuruda bulunabilir. Başvurular alındıktan sonra YFU en geç 2 hafta içinde uygunluk değerlendirmesini yapmaya başlar. Bu değerlendirmeler için öğrenci ve ailelerle yüz yüze görüşmeler yapılır, gerektiğinde uzman desteği alınır. Genellikle 1-4 hafta içinde bu süreç tamamlanır ve başarılı olan adaylar kesin kayıt işlemlerine geçebilir. Bu süreçte en önemli kıstasların başında başvuru tarihi gelir.

YFU Türkiye öğrenciler arasından bir seçim yapmaz, her öğrenciye eşit yaklaşır. Yani başvuran her öğrenci, diğerlerinden bağımsız olarak değerlendirilir. Uygunluk sürecinin en büyük amacı, gencin değişim programına hazır olduğundan ve amaçlarının net olarak farkında olduğundan emin olmaktır.

Seçim süreci ve uygunluk kriterleri hakkında daha fazla bilgi almak için YFU Türkiye web sitesinde programlara uygunluk ve seçim bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

No comments yet.

Leave a Reply